Categories

Kable antenowe

Anteny telewizyjne mogą być podłączone do odbiornika telewizyjnego z różnych rodzajów przewodów, ale nowoczesnym standardem jest kabel koncentryczny. Przed kablem koncentrycznym, najbardziej popularnym przewodem do połączenia anteny do telewizora był przewód bliźniaczy.

Przewód antenowy przenosi sygnał z anteny do telewizora, a jakość przewodu antenowego może mieć wpływ na jakość odbioru telewizji.

Kabel RG-6 jest to kabel koncentryczny, najczęściej wykonany z drutu, używany jako podłączenie anteny TV. Kabel RG-6 jest w pełnej wersji podstawowej wykonany z miedzi i pokryta miedzią wersji rdzenia stalowego. Kabel koncentryczny jest podłączony do telewizora za pomocą złącza typu F, które są przymocowane do końców kabli koncentrycznych. RG-6 ma opór 75 omów. Kabel RG-59 jest to kabel koncentryczny, może być stosowany jako łączenie do anteny telewizyjnej, ale występuje większe tłumienie sygnału RG-6 kabla koncentrycznego , a w związku z tym wydajność produktu jest niższa.

Kable RG-59 jest powszechnie używany do zamkniętych układów połączeń telewizyjnych, gdzie uruchamiane jest tylko na krótkich odcinkach. RG-59 ma opór 75 omów. Ponieważ wymagania dotyczące przewodów przesyłowych kablowych zwiększają się wraz ze zwiększeniem oferty od dostawców telewizji kablowej, przewód RG-59 ma już nie być akceptowalny dla połączeń z telewizji kablowej.