Categories

Nowoczesne apartamentowce

mężczyzna-uśmiecha-się-z-domu-w-ręku_1154-61 (385x248)Nie istnieją co prawda żadne standardy, które określałyby, że dany budynek można zaklasyfikować jako apartamentowiec. Jest jednak wiele niepisanych zasad, według których można odróżnić apartamentowiec od budynku z mieszkaniami o wysokim standardzie. Są to znaczne różnice w budowie, jakości oraz położeniu.

Położenie

Pierwszą różnicą jest położenie budynku. Apartamentowiec jest położony w bardziej prestiżowych dzielnicach. Może to być nowoczesny budynek lub stara kamienica, jednak położona musi być w dobrej, modnej dzielnicy w centrum miasta bądź na jego poboczach. Nie może być położony w dzielnicach blokowisk, starych zaniedbanych budynków czy przy wyjątkowo ruchliwych ulicach i obwodnicach miejskich.

Projekt

Przyjęło się również, że apartamentowiec powinien być zaprojektowany przez znanego architekta. Jest to budynek o wysokim standardzie użytkowym, gdzie obowiązkowo powinna znajdować się winda jadąca od poziomu podziemnego garażu. Garaże powinny być monitorowane, oraz muszą się tam znajdować miejsca na auta o większych gabarytach. W obiekcie musi znajdować się całodobowa recepcja z portierem i stróżem. Zazwyczaj w budynku znajduje się kort tenisowy, basen lub siłownia. W częściach wspólnych, takich jak klatka schodowa, portiernia i garaże zainstalowane są najnowocześniejsze systemy i rozwiązania poprawiające komfort korzystania z nich. Wnętrza te wykończone są drogimi, kamiennymi posadzkami, skórą naturalną i jakościowym drewnem.

Wnętrza apartamenty

Apartamenty są zazwyczaj dwupoziomowe, o powierzchni co najmniej 100 metrów kwadratowych. Wyjątkiem są jednoosobowe studia. Układ i ilość pomieszczeń nie są standaryzowane, ale wszystkie pomieszczenia wykończone są najlepszymi materiałami. Zależnie od stylu wykończenia króluje tu skóra naturalna, drewno, kamień naturalny i metal. Często stosuje się skórzane meble do salonu, naturalne drewno na podłogi i drzwi, oraz wysokiej jakości kamień naturalny na posadzki i blaty kuchenne.